Home » بهترین مواد غذایی مناسب افزایش قد سریع

بهترین مواد غذایی مناسب افزایش قد سریع

by mahdi_s21
افزایش قد

افزایش قد با غذا خوردن ممکن است، در این مقاله با بهترین غذاهای رشد قد آشنا شوید.

مقدمه

به دلایلی مانند هیکل خوش اندام یا افزایش اعتماد به نفس، افراد بیشتری تمایل دارند قد خود را افزایش دهند.

به طور کلی، زنان تا سن 18 سالگی به قد مطلوب خود می رسند در حالی که رشد قد برای مردان تا 21 سال است.

ژنتیک نقش اصلی را در تعیین قد دارد. با این حال، عواملی مانند خوردن غذاهای غنی از مواد مغذی، ورزش های کششی، پرش، شنا و دوچرخه سواری نیز می توانند بر قد فرد تأثیر بگذارند.

جالب توجه است، تحقیقات منتشر شده در مجله AMA ارتباط بین اختلالات خواب و سطوح پایین هورمون رشد انسانی (HGH) را نشان می دهد که نقشی حیاتی در رشد استخوان و متعاقب آن افزایش قد دارد. بنابراین، خواب سالم برای دستیابی به قد خوب حیاتی است.

افزایش قد = پکیج افزایش قد نیک فایل

پکیج افزایش قد نیک فایل به شما کمک میکند تا به صورت تضمینی رشد قد داشته باشید

بنابراین سعی کنید این مورد را در سر خود داشته باشید

مواد مغذی که به افزایش قد کمک می کنند

از آنجایی که تغذیه نقش مهمی در افزایش قد دارد، خوردن یک رژیم غذایی متعادل بسیار مهم است. مواد مغذی زیر که باید در رژیم غذایی روزانه به خصوص در دو مرحله برجسته جهش قد – 5 سال اولیه زندگی و بلوغ گنجانده شوند.

 • ویتامین دی
 • کلسیم
 • فلز روی
 • ویتامین A
 • کربوهیدرات ها

محدود کردن مصرف غذاهای ناسالم مهم است زیرا در جذب و جذب این مواد مغذی اختلال ایجاد می کند.

پروتئین ها

که اغلب به عنوان غذاهای بدنسازی شناخته می شوند جزء حیاتی اندام ها، استخوان ها، عضلات و هورمون های مختلف هستند. پروتئین ها از اسیدهای آمینه و HGH از 191 اسید آمینه تشکیل شده است. بنابراین کمبود پروتئین می تواند منجر به توقف رشد همراه با کاهش توده عضلانی و رشد بهینه استخوان شود. کمبود پروتئین تولید IGF-I (فاکتور رشد شبه انسولین-I) را که در رشد طولی استخوان نقش دارد، مختل می کند.

از این رو، ترکیب غذاهای غنی از پروتئین مانند محصولات لبنی، تخم مرغ، سویا، ماهی و مرغ برای افزایش قد حیاتی است.

ویتامین دی

ویتامین D نقش مهمی در رشد اسکلتی یعنی رشد استخوان و ماهیچه دارد. D برای جذب کلسیم و فسفر که مهمترین مواد مغذی برای استخوان‌های قوی و رشد بهینه استخوان هستند، ضروری است. کمبود ویتامین D می تواند منجر به رشد ناکافی استخوان ها و متعاقبا کاهش قد و افزایش خطر پوکی استخوان و شکستگی استخوان شود.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید، غذاهای غنی شده، قارچ ها، تخم مرغ و ماهی هایی مانند ماهی تن، سالمون منابع غنی ویتامین D هستند.

ویتامین A

جدا از بینایی سالم، ویتامین A در متابولیسم و ​​تشکیل استخوان نقش دارد. این به حفظ سطح کلسیم در استخوان کمک می کند و در نتیجه باعث تقویت استخوان ها می شود. کمبود ویتامین A مانع از رشد بهینه استخوان می شود که منجر به کوتاهی قد می شود.

منابع ویتامین A عبارتند از: سیب زمینی شیرین، هویج، انبه، سبزیجات برگ سبز، محصولات لبنی و تخم مرغ.

کلسیم

کلسیم ماده معدنی کلیدی است که ماتریکس استخوان را تشکیل می دهد. در طی مراحل رشد سریع، رسوب کلسیم در اوج خود است زیرا استخوان‌ها کلسیم بیشتری را ذخیره می‌کنند و استخوان‌های قوی‌تر و طولانی‌تری پیدا می‌کنند.

غذاهای غنی از کلسیم شامل لبنیات راگی (ارزن انگشتی)، دانه های کنجد سفید و سبزیجات برگ سبز است.

کلسیم مرجان، منبع طبیعی کلسیم به دست آمده از مرجان ها، توده استخوان و تراکم استخوان را افزایش می دهد و به رشد استخوان ها تا رسیدن به طول مطلوب کمک می کند.

فلز روی

روی یک ماده معدنی ضروری برای رشد و نمو در مراحل مختلف است. در تقسیم سلولی و سنتز پروتئین نقش دارد. در واقع روی به طور هم افزایی با  در رشد بهینه استخوان ها عمل می کند. برای سنتز و ترشح هورمون رشد حیاتی است. کمبود روی با کندی رشد همراه است.

روی در غذاهایی مانند صدف، مرغ، تخم مرغ، حبوبات، آجیل و دانه های روغنی یافت می شود.

کربوهیدرات ها = افزایش قد

در طول دوره های رشد سریع، نیاز به انرژی افزایش می یابد. کربوهیدرات ها به گلوکز تجزیه می شوند که انرژی را تامین می کند. علاوه بر این، کربوهیدرات ها همچنین دارای اثر صرفه جویی در پروتئین هستند، یعنی تضمین می کنند که ها برای انرژی تجزیه نمی شوند و می توانند روی بدنسازی و سایر عملکردها تمرکز کنند. کربوهیدرات های ساده مانند شکر، دسرها، آرد تصفیه شده و محصولات نانوایی باعث افزایش سطح قند خون و در نتیجه ترشح انسولین می شوند. سطوح بالای انسولین در جریان خون، فعالیت هورمون رشد را مهار می کند.

غلات کامل و غلات، ارزن، ریشه ها و غده ها و میوه ها باید برای تامین کربوهیدرات مورد نیاز رژیم غذایی مصرف شوند.

کوینو

کینوا به عنوان جایگزینی سالم برای بسیاری از غلات سنتی موجود، به سرعت بر بازار تسلط یافته است. این نه تنها برای بدن شما مفید است، بلکه بهترین غذا برای افزایش قد است. این حاوی تمام نه اسید آمینه ضروری مورد نیاز بدن شما است و یک پروتئین گیاهی کامل در نظر گرفته می شود. کینوا همچنین تراکم مواد معدنی استخوان را افزایش می دهد زیرا منبع عالی منیزیم است.

بادام ها

همه ما به هر طریقی خوردن بادام را دوست داریم. بادام به رشد قد شما کمک می کند زیرا سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، چربی های سالم و فیبر است.

آنها همچنین منبع غنی ویتامین های محلول در چربی و آنتی اکسیدان ویتامین E هستند که کمبود آنها ممکن است باعث برخی اثرات رشد در کودکان شود. ویتامین E برای تجزیه بافت استخوان ضروری است زیرا سلولی به نام استئوکلاست را مهار می کند.

بذر عسلیه

دانه های آسالیا یا Lepidium sativum یکی از بهترین مواد غذایی برای رشد قد است که با افزایش تولید هورمون رشد، رشد ماهیچه ها و استخوان ها را تسهیل می کند. مصرف یک قاشق تخم عسلیه یک بار در صبح و یک بار عصر با یک لیوان شیر گرم برای نوجوانان و کودکان مفید است. دوچرخه سواری، شنا، حرکات کششی یا 45 دقیقه دویدن با این دارو برای نتایج موثر توصیه می شود.

غذاهایی برای افزایش قد

بر اساس مواد مغذی که باعث رشد قد می شوند، ده غذای اصلی که باید در رژیم غذایی گنجانده شوند عبارتند از:

محصولات لبنی – شیر، پنیر، کشک و پنیر دلمه

 • سویا
 • ماهی
 • تخم مرغ
 • مرغ
 • موز
 • غلات کامل
 • سبزیجات برگ سبز
 • نبض ها
 • آجیل و دانه های روغنی

یک رژیم غذایی نمونه

 • صبحانه – بهورجی تخم مرغ با نان تست چند دانه / مخلوط سبزیجات و پنیر پاراتا
 • اواسط صبح – میوه با یک مشت آجیل مخلوط
 • ناهار- سالاد، کاری ناگت سویا / کاری مرغ، برنج قهوه ای
 • میان وعده عصر -فرانکی سبزیجات گندم کامل
 • میان وعده اواخر عصر – جوانه / چانا برشته
 • شام – پاستا گندم کامل با سبزیجات و پنیر عجیب و غریب

نتیجه گیری و پیام آخر درباره افزایش قد

You may also like

Leave a Comment